stat4u

A A A

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2017

 

Słowo Boże i Eucharystia umacniają nas na Bożej drodze życia. Dzięki Chrystusowi możemy cieszyć się odpuszczeniem grzechów Bóg udzielając przebaczenia, podnosi grzesznika z upadku i pozwala mu doświadczyć swojego miłosierdzia.

 

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na pomoc wakacyjną dla biednych dzieci. Za Wasze ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Po Mszy św. przed kościołem Zespół Charytatywny zbierze ofiary dla rodziny z naszej parafii z ulicy Jankowickiej, która w pożarze straciła swój dom. Za dar solidarności z tą rodziną składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

1. W środę /21.06/ po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Tematem katechezy będzie Księga Rodzaju i Jej pierwsze rozdziały.

2. W czwartek 22 czerwca zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy młodzież Gimnazjum nr 1 nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz rodziców na Mszę św. o godz. 9.00. Spowiedź św. przed zakończeniem roku szkolnego w środę od godziny 16.30 do 17.00. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwić spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

3. Wspólnota modlących za kapłanów i o nowe powołania zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek /22.06/ na godzinę 17.00.

4. W piątek /23.06/ obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po każdej Mszy św. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W piątek nie obowiązują przepisy postne.

5. W sobotę /24.06/ Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu odwiedzimy chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać do czwartku w zakrystii kościoła lub też w kancelarii parafialnej.

6. Kolekta z przyszłej niedzieli jest specjalna, przeznaczona na funkcjonowanie parafii zbierana przez księży. Za Waszą troskę o naszą parafię serdeczne Bóg zapłać.

7. Zapraszamy do udziału w konkursie o Fatimie. Dzisiaj pytanie drugie: Kto objawił się dzieciom z Fatimy nim doszło do Objawień Matki Bożej? Odpowiedzi prosimy składać do końca czerwca w zakrystii kościoła. Losowanie nagród w pierwszą niedzielę lipca.

8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną.

9. Rozpoczynają się zapisy na 72 Pieszą Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku od 2 do 6 sierpnia 2017. Więcej informacji na plakacie lub na stronie internetowej www.pielgrzymka.rybnik.pl

10. Parafia św. Jana Nepomucena oraz klub żeglarski „Koga – Kotwica” serdecznie zapraszają do udziału w X Mszy świętej „Na wodzie.” Msza odbędzie się w niedzielę 25/06/2017 r. o godzinie 12.00 w przystani Koga – Kotwica na Zalewie Rybnickim.

 

 

Bóg zapałać za wspólne przeżycie dzisiejszej Eucharystii. Pan Bóg zasiał dzisiaj w naszych sercach wiele dobra. Niech Boże błogosławieństwo pomnaża to dobro w naszych sercach, a przez nas w sercach innych ludzi.


KONKURS

1917 - 2017

Z okazji 100 rocznicy Objawień Matki Boskiej w Fatimie

zapraszamy do udziału w konkursach:

 

Ø Pierwszy konkurs – przygotowanie prezentacji multimedialnej. Nagrodą jest LAPTOP. /Lenovo Miix 300-10IBY/.

Ø Szczegóły konkursu:

o   Temat prezentacji: „Historia Objawień Matki Boskiej w Fatimie”

o   W konkursie może uczestniczyć każdy;

o   Prezentację należy przygotować w programie PowerPoint;

o   Prezentacja może liczyć maksymalnie 40 slajdów

o   Termin wykonania pracy konkursowej: 30/09/2017

o   Termin rozstrzygnięcia: 14/10/2017 (godzina zostanie podana w późniejszym czasie)

o   Pracę konkursową można:

·    Dostarczyć na płycie CD;

·    Dostarczyć na pendrive

·    Przesłać na adres: marek.noras70@gmail.com

Ø Drugi konkurs – to sześć pytań dotyczących Objawienia Matki Bożej w Fatimie. Każdej niedzieli po 13 dniu każdego miesiąca będziemy zadawali jedno pytanie. Odpowiedź na nie przynosimy do zakrystii kościoła w kopercie w następną niedzielę. Na kopercie piszemy: KONKRUS FATIMSKI /nazwisko, imię, adres oraz numer telefonu/. W pierwszą niedzielę następnego miesiąca po Mszy św. o godzinie 10.30 będą losowane drobne nagrody. Osoba, która poprawnie odpowie na wszystkie sześć pytań będzie brała udział w losowaniu popularnego środka lokomocji jakim jest – ROWER. To losowanie będzie miało miejsce w listopadzie.

Ø Dzisiaj pytanie pierwsze:

o   Ile lat miały dzieci /podaj datę urodzenia/, którym objawiła się Matka Boska w Fatimie?

 

Życzymy miłej zabawy.

 


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

Pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

W czwartek w godzinach 6.30 do 7.00,

8.00 do 8.30. 

 


 

 WYJAZD PARAFIALNY

10/06/ 2017 roku /sobota/
wyjazd godzina 6.00

= = = = = = = = = = = = = = = = =
 
CEL:
A. EDUKACYJNY – zwiedzenie nowo otwartego Muzeum Bitwy Legnickiej – bitwa pod Legnicą z 1241 roku;
B. EKUMENICZNY – zwiedzenie dwóch ewangelickich kościołów Pokoju w Jaworze i w Świdnicy;
C. POBOŻNOŚCIOWY – zwiedzenie przepięknej katedry w Świdnicy i udział w Mszy świętej w kościele Katedralnym;
KOSZT: 100 zł
/przejazd, wejście do Muzeum Bitwy Legnickiej, bilet wstępu do Kościoła Pokoju w Jaworze, bilet wstępu do Kościoła Pokoju w Świdnicy, opłata przewodników: Legnickie Pole i Świdnica/
ZAPISY: w kancelarii parafialnej